Recenze elektrické jednokolky Inmotion V8

Elektrickou jednokolku Inmotion V8 testujeme poctivě už více než rok. Po 1000 najetých kilometrech je čas na podrobnou recenzi.

2
46

Jednokolka Inmotion V8 je naším věrným společníkem už víc než rok. Je používána každý den, převážena v dopravních prostředcích a obecně to rozhodně není produkt, na který by se u nás prášilo v koutě. Není tedy divu, že nějaký ten škrábanec se na ní objevil. V podstatě jediné, co na ní můžeme hodnotit negativně je lesklé provedení, na kterém jsou škrábance více vidět. Bohužel je teď takový trend a ani u konkurence se tomu člověk nevyhne. Není to ale nic, co by se nedalo přežít a jedná se opravdu jen o kosmetickou záležitost.

Výbava jednokolky Inmotion V8

Na jednokolce je opravdu je skvělá její technická výbava.
Kvalitní světlo v předu má dostatečnou intenzit na to, aby člověk ve tmě dobře viděl kam jede. Navíc je dobře viděn i svým okolím, takže je jízda za zhoršené viditelnosti bezpečná.

Na co si uživatel velmi rychle zvykne je tlačítko v madlu jednokolky, které při zvednutí jednokolku vypne. To je velmi praktické například v momentě, kdy jednokolku vynášíte do tramvaje, schodů apod.

V místech, kde není povolena jízda na jednokolce (metro, letiště, obchody) uživatel ocení teleskopické madlo. Díky němu můžete jednokolku pohodlně tlačit před sebou a nemusíte se s ní zbytečně tahat.

Milovníci ostré jízdy ocení vyšší úroveň stupaček, takže ani při ostřejších zatáčkách nebudete drhnout o zem.

Motor modelu V8 má 800 W a nemá problém uvézt průměrného člověka i do prudkého kopce. Nemusíte se ani bát převážet na jednokolce těžší náklad. Pokud se chystáte na poštu s těžkým balíkem, Inmotion V8 vás oba snadno uveze.

Po naší nemilé zkušenosti s levnějšími čínskými jednokolkami oceňujeme i to, že se díky výklopnému víku snadno dostanete k ventiku. Dofouknutí kola je tedy úplná hračka.

Jak je na tom konkurence?

Podle našeho názoru je Inmotion V8 v současné době jednokolka s nejlepším poměrem cena/výkon. Značka Inmotion vyrábí ještě vyšší model V10, který může jet rychlostí až 45 km/h, mnohem větší dojezd, ale váží skoro 20 kg, což už je na náš vkus poměrně dost.

Konkurencí je i značka Segway Ninebot, která přišla s jednokolkou s označením Z10. Z té se dá vyždímat rychlost až 50 km/h, což je rychlost sice dechberoucí, ale jízda bez helmy  je v tomto případě už hazard se zdravím. Navíc máme obavy, že díky širšímu kolu bude trochu problém sehnat náhradní díly.

Závěrečné zhodnocení

Dle našeho názoru je Inmotion V8 opravdu skvělá jednokolka a rozhodě ji můžeme doporučit. Věříme, že vám bude sloužit tak dobře jako nám.
Inmotion V8 můžete koupit zde.

Pokud máte nějaké další dotazy, určitě nám napište do komentářů.

A jaké jsou vaše zkušenosti s elektrickými jednokolkami?

2 KOMENTÁŘE

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno