Jak vyčistit Pogo tyč

Každý vlastník Pogo tyče by měl vědět, jak svou tyč vyčistit a provést na ní servis. V dnešním článku si ukážeme, jak na to.

0
2261

Pokud se vám zdá, že vaše Pogo tyč po nějaké době skákání už neskáče tak, jako dřív, je třeba ji dát trochu do pucu. My vám dnes ukážeme, jak přesně to udělat.

Kdo maže, ten jede

Přijde vám, že tyč trochu drhne? Musíte jí namazat. Ze začátku postačí stříknout na píst trochu silikonového oleje. Nepřehánějte to ale s množstvím. Když ho tam dáte moc, bude se na něj chytat prach a vytvoří se brusná pasta, která tyč poškodí.

Mazadlo můžete dostat k pístu i tak, že rozeberete ventilek a olej do tyče stříknete horem. Přesný postup uvidíte na videu. V tomto případě ale nedoporučujeme použít silikonový olej, ale spíš něco hustšího (např. vazelínu ve spreji). Olej by vám brzy vytekl a za chvíli byste museli mazat znovu.

Samotné mazání ale nestačí. Píst nasává prach, která se na mazadla lepí a zhoršuje tak skákací vlastnosti tyče. Je tedy nutné čas od času provést generální servi tyče a pořádně jí vyčistit. Neděste se, není to nic složitého a my vám řekneme, jak na to.

Jak rozebrat a vyčistit Pogo tyč?

  1. Začněte tím, že imbusovým klíčem povolíte všechny šrouby, které jsou ve spodní části  dokola kolem tyče.
  2. Po vyndání všech šroubů postavte tyč na zem, stiskněte ventilek pro vypouštění vzduchu a současně kopejte do stupaček tak, abyste vysunuli celou tyč.
  3. Starým hadrem (který už nikdy nebudete potřebovat) vyčistěte píst od všech nečistot. Pokud je špína odolná, vezměte si na pomoc ředidlo. S ředidlem ale opatrně, mohlo by poškodit těsnění na tyči, takže ho používejte pouze na kovové části.
  4. Zkontrolujte, že je šroub na konci tyče dostatečně utažený. Povolený šroub může způsobovat to, že se vám tyč rychle vyfukuje.
  5. Vezměte si koště nebo nějakou dlouhou tyč, omotejte jí hadrem a vyčistěte zevnitř i píst.
  6. Po důkladném vyčištění nezapomeňte zase pořádně promazat ideálně vazelínou.
  7. Opatrně vsuňte tyč zpět do pístu a vypusťte všechen vzduch.
  8. Vraťte zpět šrouby okolo tyče na své místo. Utahujte je postupně, aby vám šly dotáhnout opravdu všechny.
  9. Nakonec nezapomeňte vyčistit tyč ředidlem i zvenku, abyste se o ní neušpinili.

 Jak často čistit tyč?

Tyč by se měla čistit v momentě kdy cítíte, že už neskáče tak dobře jako dřív. Záleží jak často skáčete. Vliv na usazování prachu má samozřejmě i prostředí, ve kterém skáčete. Pokud skáčete na prašných cestách, bude muset čistit častěji.

jak se starat o pogo tyč

Máte nějaké vlastní tipy jak udržet Pogo ve skvělém stavu? Napište nám do diskuze!

 

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno