Elektrická koloběžka Ninebot by Segway ES 2 – první dojmy

Uvažujete o nákupu elektrické koloběžky od značky Segway? Podívejte se na naše první dojmy!

1
3191

Segway přišel na trh s elektrickou koloběžkou Ninebot KickScooter ES 2 a u toho my, milovníci všech elektro vozítek, musíme být.

Obsah balení

V krabici s koloběžkou najdete:

  • podrobný uživatelský manuál v češtině,
  • nabíječku,
  • tělo koloběžky
  • zvlášť řidítka, která je třeba pomocí přiložených šroubků připevnit ke koloběžce.

První dojmy

Pro rozevření koloběžky je třeba zmáčknout na zadní blatník. Řidítka je potřeba docvaknout tak, aby držela vzpřímeně. Skládání koloběžky je vymyšleno dobře. Lépe než u jiných koloběžek, se kterými jsme se setkali.

Koloběžka má také pěkný a robustně vypadající stojánek. Celkově na nás koloběžka působí robustně (v porovnání s koloběžkami například z Číny).

Při zapnutí vás Ninebot ES 2 nutí stáhnout si mobilní aplikaci, která vás provede základy bezpečné jízdy a můžete v ní sledovat záznamy o jízdě a stavu koloběžky. V aplikaci lze také vypnout mód s omezenou rychlostí, ve kterém je koloběžka defaultně nastavena. Pokud chcete využívat koloběžku naplno, nějaký ten chytrý telefon budete potřebovat.

Několik prvních kilometrů koloběžka zůstává v omezeném módu. Musí si zkrátka ověřit, že na ní umíte dostatečně dobře jezdit, než odemkne plnou rychlost.

Naše zhodnocení

Na první pohled na nás koloběžka od Segwaye působí bytelně a robustně. Sestavení bylo poměrně rychlé a měl by to zvládnout každý.

Trochu nám znepříjemňovala život mobilní aplikace, která sice fungovala dobře, ale nutila nás dokoukat do konce všechna bezpečnostní opatření, což trvalo poměrně dlouho. Pro někoho může být také obtěžující nutnost jezdit prvních pár kilometrů v omezeném módu, než koloběžku přesvědčíte o svých řidičských schopnostech. Chápeme, že bezpečnost má vždy první místo, ale zde je to provedeno až otravně pečlivě.

Celkově ale hodnotíme koloběžku kladně a těšíme se, až ji budeme moci pořádně otestovat. Určitě vás budeme informovat, jak Segway Ninebot ES 2 dopadl v celkovém hodnocení.

Máte s touto koloběžkou zkušenosti? Napište nám do diskuse!

 

1 KOMENTÁŘ

  1. Mě to počáteční omezení ani moc nepřekvapuje. Třeba v US mají slušnou historii směšných soudních sporů na neadekvátní varování v manuálech, takže mi přijde, že se tím spíš sychrují.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno