Jak vybrat elektrickou koloběžku

Elektrické koloběžky milujeme, a proto vám dnes ukážeme, na co si dát pozor při výběru té pravé koloběžky pro vás.

0
1303

V dnešním dílu magazínu HOPsej.cz se zaměříme na elektrické koloběžky. Konkrétně na co se zaměřit při výběru. Elektrických koloběžek existuje samozřejmě spousta. Různé značky, druhy, cenové rozmezí i parametry dokáží člověku snadno zamotat hlavu. Proto si dnes povíme, na co si dát pozor.
Nezapomeňte se podívat na video, kde uvidíte všechny zmiňované koloběžky. 

Kvalita zpracování

Elektrickou koloběžku Eljet Cruiser jsem chtěli vyzkoušet, protože vypadá na první pohled skoro stejně, jako koloběžka značky E-twow, se kterou máme velmi dobré zkušenosti. Navíc je o polovinu levnější! A jak dopadla? Cruiser jsme dali do naší půjčovny, kde ale dostala pořádně zabrat. Kvalita zpracování odpovídá nižší ceně a s E-twow koloběžkou se nedá srovnat. Pokud potřebujete opravdu bytelnou koloběžku, která vydrží i hrubší zacházení a vyjede s vámi každý kopec, určitě doporučujeme E-twow.

Cenově někde mezi Eljet Cruiser a E-twow najdete koloběžky Segway. Jsou poměrně oblíbené a jezdí výborně, jen zpracovávání oproti E-twow trochu pokulhává a musíte být připraveni, že musíte hlídat a dotahovat šroubky.

Velikost kol

Před koupí koloběžky si položte otázku, kde všude chcete jezdit, a hlavně, jaký je na těchto trasách povrch. Bydlíte v historickém centru Prahy, kde jsou všude kočičí hlavy? Určitě volte větší průměr kol, jinak se udrncáte…

Pokud potřebujete jezdit v opravdu drsném terénu (např. polní a lesní cesty) doporučujeme se podívat po koloběžkách české značky Perut. Nabízejí modely s velkými koly. Navíc mají dostatečný výkon na to, aby náročný terén zvládly.

Rekuperace

Rekuperace aneb dobíjení baterie při brzdění a jízdě z kopce je velmi užitečnou funkcí, protože dokáže značně prodloužit výdrž baterie. Z naší zkušenosti opravdu nejlépe funguje rekuperační brzda na naší opěvované E-twow koloběžce. Segway zase nabízí nastavení míry rekuperace přes mobilní aplikaci.

Obecně tedy platí že s se vzrůstající cenou roste i kvalita a výkon elektrických koloběžek. Pokud ale jezdíte jen 10 minut do práce a zpět, klidně si vystačíte i s levnějším modelem.

Mate nějaké další dotazy? Pište, rádi poradíme!

 

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno