Jak vybrat elektrickou jednokolku

Uvažujete o nákupu elektrické jednokolky, ale jste zmatení z nabídky? Náš dnešní článek vám s výběrem pomůže.

0
735

My v HOPsej elektrickým jednokolkám velmi fandíme, protože nám zjednodušují život každý den. Pokud hledáte skladný a ekologický městský dopravní prostředek, doporučujeme jednokolky všemi deseti.

Výběr elektrických jednokolek na trhu je poměrně rozsáhlý, a tak je dobré si ujasnit, co od jednokolky potřebujete. Pro začátek si položte 3 základní otázky:

  1. Jak daleko a kde budete na jednokolce jezdit?
  2. Jakou maximální hmotnost by měla jednokolka mít?
  3. Kolik jste ochotni za ní zaplatit?

Všechny tři kritéria spolu ve výsledku souvisí, ale pomohou vám určit směr, který se při výběru ubírat.

Dojezd elektrické jednokolky

Většina dnešních jednokolek má dojezd už poměrně slušný a na tokové to každodenní  přibližování úplně stačí.

Při výběru si dobře promyslete, kam chcete s jednokolkou jezdit.
Bydlíte za městem a potřebujete každý den dojet po silnici 30 km do práce a zase zpátky? Podívejte se po jednokolkách s vetším dojezdem jako třeba Inmotion V10F nebo Ninebot by Segway Z10. Tyto děla vás ohromí svým výkonem, ale musíte u nich počítat s vyšší hmotností (věřte, že se vám opravdu nebude chtít jí každý den vynášet do schodů) a cenou.

Chcete jednokolku využívat spíše jako městské přibližovalo, které vám zkrátí cestu mezi hromadnou dopravou a domovem? Poohlídněte se po nějakém lehčím modelu, který zvládnete několikrát denně vynést do schodů autobusu či metra. Doporučit vám můžeme třeba Inmotion V8, se kterou máme bohaté zkušenosti a nemůžeme si ji vynachválit.

Hmotnost

Hmotnost jednokolky je určitě parametr, který byste neměli opomenout. Obecně platí logické pravidlo: čím větší výkon a dojezd, tím vyšší hmotnost.

Na hmotnostní limit myslete hlavně v případě, pokud je jednokolka určena pro ženu či dítě. Dojezd kolem 100 km na jedno nabití vypadá sice hezky, ale musíme počítat s tím, že taková jednokolka váží v průměru 24 kg, což je váha, kterou bude mít mnoho lidí problém uzvednout, natož vynést třeba do tramvaje.

V lehčích váhových kategoriích můžeme doporučit třeba Inmotion V5F nebo Ninebot by Segway One S2. Obě mají dojezd kolem 30 km a hmotnost do 12 kg, což už se dá zvládnout občas poponést. Příjemná je také cena těchto jednokolek, což nás přivádí k dalšímu kritériu výběru.

Cena

Jak se dá snadno předpokládat, čím rychlejší jednokolka s vyšším dojezdem, tím vyšší bude také její cena.

Za nás ideální poměr ceny a dojezdu splňuje Inmotion V8, která představuje zlatou střední cestu ve všech parametrech. Je dostatečně rychlá na to, abyste neměli pocit, že se loudáte, ale zase ne tak rychlá, abyste museli nosit motorkářskou helmu. Tak nějak uprostřed je i co se týče ceny a hmotnosti. Zde se můžete podívat na podrobnou recenzi Inmotion V8.

Tak co, máte vybráno? Pokud ne, podívejte si ne video, kde můžete vidět různé jednokolky v akci.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno