Jste hrdým majitelem Sled Dogs Snowskates a nemůžete se dočkat, až své sněžné brusle opět vytáhnete na sjezdovku? Využijte čekání na sníh efektivně a dejte si Sled Dogs do pucu! Už pravděpodobně víte jak na sněžných bruslích jezdit, dnes se podíváme, jak o Sled Dogs pečovat.

Jak nabrousit hrany

Ostré hrany jsou základem pro bezpečnou jízdu. Pokud chcete, aby vaše Sled Dogs dokázaly proříznout každou muldu a spolehlivě vás udržely na ledových plotnách nezbude vám, než je čas od času nabrousit.

Čím nabrousit Sled Dogs? Nejlépe vám k tomu poslouží brousek Edge Master. Pár tahy si tak připravíte brusle na další zábavu na svahu.

Nabrousit Sled Dogs není nic těžkého, ale pokud si na to přeci jen netroufáte, nabrousí vám je v každém lyžařském servisu. Jednoduše řekněte obsluze, že se v podstatě jedná o hodně krátké „lyže“.

Kdo maže, ten jede

Každé lyže je třeba občas navoskovat a pro sněžné brusle to platí také. Doporučujeme nic neriskovat a pořídit si speciální vosk na Sled Dogs.

Výrobce nabízí rovnou dva druhy. Prvním z nich je Easy Wax, jehož aplikace (jak už sám název napovídá) je extrémně snadná. Jednoduše nastříkáte, necháte 5 minut zaschnout a můžete jet.

Druhou variantou vosku na Sled Dogs je Pro Wax. Ten je určen pro ty jezdce, kteří jsou ochotni do údržby svých bruslí investovat více času a práce. Je totiž nutné ho zažehlit a následně rozkartáčovat. Toto úsilí samozřejmě přináší ovoce v podobě dokonalejší a déle trvající vrstvy vosku.

Výměna skluznice

Pokud nepoužíváte návleky Doggie Walkers (což určitě doporučujeme, brusle vám s nimi vydrží mnohem déle) a občas se Sled Dogs přejedete nějaký ten kámen, je možné, že po několika sezónách budou na skluznicích takové škrábance, že je ani vosk nezachrání. Nebojte se, nemusíte hned investovat do nových Sled Dogs. Stačí si objednat náhradní skluznici a jednoduše ji vyměnit za tu starou. Nová skluznice je samozřejmě o mnoho levnější než celé nové brusle, a ty vám tak vydrží mnoho dalších let.

Oprava skluznice

V lyžařských servisech můžete poptat i službu opravy skluznice. Ta spočívá v tom, že Vám na jízdou poškrábané skluznice nanesou novou vrstvu hmoty, která vyhladí každý škrábanec a skluznice pak působí jako nové. Doporučujeme však dobře prokonzultovat volbu vhodného vosku, aby se Vám na skluznice nelepil sníh.

Tip na závěr

Po vyzutí sněžných bruslí je nezapomeňte pořádně vysušit, a to jak zevnitř, tak zvenku. Nikdy nenechávejte Sled Dogs po návratu ze svahu v tašce. Když je tam necháte, budou Sled Dogs stát v louži roztátého sněhu, což je ideální prostředí pro reznutí hran a plesnivění vnitřní boty.

Nezapomeňte také Sled Dogs po vyzutí znovu zapnout všechny přezky. Zabráníte tak kroucení plastů a obouchání přezek.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno