Že jsou sněžné brusle mnohem jednodušší na naučení, než lyže, je obecně známý fakt. Díky kratší skluznici se totiž mnohem snáze ovládají i zastavují. Po případném pádu se z nich vstává mnohem snáze, než s překříženýma lyžemi a hůlkami.

Platí ale tyto poučky i pro kluka z Indie, který nejen že v životě nebruslil, nelyžoval, ale ani se jako dítě neklouzal na zamrzlé klouzačce? Odpověď najdete ve videu:

Zhodnocení indicko-klínoveckého dobrodružství

Přiznám to bez mučení. Bylo to těžší, než s českými studenty, které jsem na sněžných bruslích učil. I lidé, kteří v životě nelyžovali, zpravidla za pár minut pochopili princip a do 20 minut sjížděli černou sjezdovku.

Tady se hodně projevila skutečnost, že Rishi nikdy nezažil ani ledovou klouzačku a nikdy nebruslil. Pochopit, že do kopce musí jít stromečkem (špičky od sebe), anebo bokem, pro něj bylo neuvěřitelně těžké.

I přes to, že měl za sebou mnoho pádů ještě než jsme vůbec poprvé vyjeli na vlek (přesně ty pády, které si všichni Češi odbyli jako děti na skluzavkách), překvapilo mě, jak byl nadšený a jak mi po celodenním ježdění děkoval.

No závěrem bych jen řekl, že když zvládnul černou sjezdovku sjet Rishi, tak pro průměrného čecha, který umí bruslit a klouzat se, budou sněžné brusle hračkou…

NAJÍT PŮJČOVNU | NAVŠTÍVIT ESHOP

Vyzkoušejte si sněžné brusle taky

Na Klínovci půjčují Tomsen snowskates přímo ve své hlavní půjčovně. Další možnosti vyzkoušení v jiných městech najdete na stránce http://VyzkousejSnezneBrusle.cz/

Užijte si sezónu a budeme se těšit na vaše videa třeba ve facebookové skupině sněhobruslařů 😉

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno