Jestli jsou sněžné brusle opravdu jednodušší než lyže, si vyzkoušela redaktorka TV Nova i česká krasobruslařka:

Jsou sněžné brusle jednodušší, než lyže?

Brusle na sníh mají oproti lyžím jednu velkou výhodu. Díky jejich krátké délce je reakce na vaše pohyby téměř okamžitá.

Chcete zatočit vlevo? Intuitivně se vám to povede prakticky okamžitě. Chcete zabrzdit? Brusle poslušně poslechnou i na zledovatělém podkladu.

NAJÍT PŮJČOVNU | NAVŠTÍVIT ESHOP

Co je krátké, bude určitě nestabilní?

To je přesně první dojem, který napadne většinu lidí, kteří vidí sněžné brusle poprvé. Ano, na rozdíl od lyží se na bruslích nemůžete předklonit půl metru vpřed či vzad, aniž byste přepadli, ale to ani není potřeba. Například na kolečkových bruslích by vás to taky ani nenapadlo. České cyklostezky brázdí tisíce bruslařů od dětí po seniory, tak proč byste na takto malé ploše neudrželi balanc právě vy? 😉

Dloooouhýýýým lyžím také patřičně dlouho trvá, než vykrojí odpovídající oblouk a vyhnou se překážce, nebo než začátečníkovi umožní zatočit do protisvahu, aby zastavil. Ten pak často zpanikaří a zabrzdí raději pádem. Sněžné brusle se rozjedou jenom tak rychle, jak si budete přát.

Jak se na tom brzdíííííí?!?!

Naprostí začátečníci brzdí pouhým přenesením váhy na paty. Ty se zaryjí do sněhu a bezpečně zastaví.

Po pár minutách už ale i nováčci brzdí obloučkem, který je nasměruje do kopce, čímž plynule zpomalí.

No a nejčastěji se brzdí stejně, jako to znáte z lyží, nebo hokeje. Smýknutím do strany. 

Podívejte se, jak zvládnul jízdu na sněžných bruslích Ind, který nikdy nebruslil a dokonce se ani neklouzal na klasické zamrzlé klouzačce:

Bezpečnější na kolena

Velkou výhodou sněžných bruslí je jejich bezpečnost. Špatně seřízené vázání u lyží se při pádu nevypne a hrozí přetrhání kolenních vazů. U sněžných bruslí toto roziko absolutně odpadá, protože zde prostě nemůže být tak silná páka.

Žádné tahání lyží na ramenou, žádné rakve na auto…

Tak tohle je jedna z nejlákavějších výhod. Žádné tahání těžkých lyží od auta k vleku, žádná instalace střešního boxu na lyže. Prostě popadnete 4 páry bot a jedete na hory. 

Ke sněžným bruslím Tomsen je možné používat také speciální gumové návleky, takže od auta ke sjezdovce dojdete po štěrku, aniž byste ublížili skluznicím…

Jsou levnější lyže, nebo snowskates?

Pokud se rozhodnete si sněžné brusle nejdříve jenom vyzkoušet, tak půjčovné vychází stejně, jako u kompletního setu lyží. Pokud máte SKI půjčovnu poblíž, raději se předem ujistěte, že snowskaty půjčují. Zatím na tento trend naskočily jen ty nejprogresivnější podniky. Seznam Tomsen půjčoven najdete na adrese VyzkousejSnezneBrusle.cz

NAJÍT PŮJČOVNU | NAVŠTÍVIT ESHOP

Pokud se jedná o nákup, tak za cenu sněžných bruslí Tomsen pořídíte skutečně pohodlné a kvalitní lyžáky. Navíc pak ale ještě budete potřebovat lyže, vázání a hůlky, takže snowskates mohou vyjít z tohoto souboje při vyšším pohodlí a praktičtějším balení ještě výhodněji.

Kde se dá snowskatovat?

Na sněžných bruslích si užijete Alpy i malé české kopečky. Na malém kopečku, který byste na lyžích sjeli do minuty, si na bruslích můžete užít spoustu zábavy, včetně točení a klidně i tančení se svou drahou polovičkou.

V Alpách si pak užijete krásné dlouhé sjezdy. Lyžařský amatér rozhodně snáze sjede černou sjezdovku na tomsenech, než na dlouhých lyžích, které mají v zatáčení prodlevu a snadno se rozjedou na přílišnou rychlost…

Pro koho sněžné brusle nejsou vhodné?

Naprostí amatéři, bruslaři, děti i dospělí si sněžné brusle prostě zamilují. Je snad jediná skupina, která se na ně často kouká skrz prsty, a tou jsou profi lyžaři. Ti mají naježděny stovky a tisíce hodin na lyžích a jsou tak na ně dokonale zvyklí.

Pokud ale lyžovat neumíte, anebo vás to prostě nebaví, sněžné brusle budou vašim novým zimním sportem číslo jedna! Stejně tak pro rodiče malých dětí:

Přejeme vám skvělou zimní sezónu!

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno