Jak ušetřit za první lyžování s dětmi? Nemusíte platit za lyžařskou školičku, cvičnou louku, nebo krátký vlek. Pokud si obujete sněžné brusle, první metry se svým dítětem pohodlně zvládnete na jakémkoliv kopečku, nebo na dojezdu sjezdovky, jako v následujícím videu:

Video: Jak ušetřit za lyžařskou školu

Proč jsou sněžné brusle levnější, než lyže?

Pomineme-li skutečnost, že si na první společné lyžařské zážitky nemusíte pořizovat skipas (protože si kopec snadno vyběhnete bez otravného stromečkování), je tu i výhoda v pořizovací ceně. Bazarové sněžné brusle se dají koncem sezóny pořídit již od 4-5 tisíc korun a nic víc už není potřeba.

Nové Tomsen snowskates jsou pak pořád s cenovkou na spodní hranici kompletního lyžařského setu, a to při lepší skladnosti.

Ke klasickým lyžím si musíte zvlášť koupit ještě vázání, boty i hůlky a ještě je potřeba si připlatit za odborné seřízení, aby vázání při pádu včas vypnulo.

NAJÍT PŮJČOVNU | NAVŠTÍVIT ESHOP

Jak ušetřit za výuku lyžování?

Pokročilejším dětem je dobré dopřát odborný kurz, ale s úplně malými dětmi zpravidla instruktoři prostě jenom sjíždějí kopec, přičemž je drží zezadu. Takové sjíždění a manipulace po dojezdu, při pádu, anebo při nasedání na vlek je se sněžnými bruslemi hračkou i pro nezkušeného lyžaře. Tudíž v tomto případě můžete ušetřit za instruktora lyžování a první hodinu si s čistým svědomím se svou ratolestí užijete i sami.

Čím si sněžné brusle získávají celé rodiny?

Sněžné brusle Tomsen nejsou zdaleka jen záležitostí pro rodiče. Na svazích na nich lze čím dál častěji vidět i děti a seniory, kteří si pochvalují jejich snazší ovladatelnost a pohodlnější pohyb ve frontách na vleky.

Čím ještě brusle na sníh vytlačují lyže?

  • Žádné tahání těžkých lyží a hůlek od auta na ramenou
  • I malé děti si nesou celou svoji výbavu samy, a to na nohou (díky ochranným návlekům na skluznice)
  • Neřešíte střešní box a držáky lyží na auto. Vše se vejde do malého kufru
  • Výrazně nižší riziko poranění kolene
  • Snadnější ovladatelnost i vstávání po případném pádu
  • Pohodlnější pohyb ve frontě na vlek, kdy nikdo nikomu nešlape na lyže a hlavně lze rychle přiskočit, pokud se uvolní jedno místě na sedačce…
  • Více zábavy na malém českém kopečku i v Alpách

Kde si sněžné brusle vyzkoušet?

Čím dál více lyžařských a bruslařských půjčoven zařazuje do svého sortimentu také sněžné brusle. Některé to ani nemají na webu napsáno, takže se určitě zkuste zeptat ve své nejbližší půjčovně.

Značka Tomsen uvádí na stránce http://VyzkousejSnezneBrusle.cz/ seznam hlavních partnerských půjčoven. Na stránce hlavně ale najdete odkaz na Tomsen tour, v rámci které objíždí česká lyžařská střediska, abyste si je mohli vyzkoušet v praxi a zdarma.

Cenné rady z praxe najdete i ve facebookové skupině fanoušků snowskatingu.

Doufáme, že vám tento článek poradil, jak ušetřit na lyžování, za lyžařskou školu, ale hlavně jak si ještě více a bezpečněji užít zimu.

Přejeme mnoho zábavy na sněhu a těšíme se na vaše videa třeba v uvedené FB skupině 😉

1 KOMENTÁŘ

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno