Jednokolek je na trhu nepřeberné množství a pro začátečníka není jednoduché se v nabídce zorientovat. Proto jsme tu my, abychom vám pomohli :-).

Naší oblíbenou značkou jednokolek je rozhodně Qu-Ax. Jedná se o německé jednokolky, které vás svou kvalitou rozhodně nezklamou. Navíc mají širokou nabídku modelů, ze které si vyberou začátečníci, pokročilí cirkusáci i milovníci adrenalinu a jízdy v terénu.

Jaký vybrat model jednokolky

Natočil jsme pro vás video, ve kterém představujeme nejoblíbenější modely jednokolek Qu-Ax napříč všemi cenovými kategoriemi.

Přehled modelů Qu-Ax jednokolek z videa

Qu-Ax Only1 – Nejlevnější model. Ideální pro začátečníky a pro ty, kteří neví, jestli je budou jednokolky bavit a nechtějí za svou první utratit jmění. Stále se ale jedná o kvalitní jednokolku, se kterou si užijete plno zábavy – nic levnějšího za nás nemá smysl kupovat. Aby si udržela svou nízkou cenu, není vyrobena z tak robustních materiálů, jako její dražší sestry, a proto rozhodně není vhodná na skákání!

Qu-Ax Luxuska – Jednoznačný bestseller s nejlepším poměrem ceny a kvality. Za stále rozumnou cenu dostanete jednokolku, která vám při správném zacházení vydrží léta. Doporučili bychom jí začátečníkům, kteří už ví, že je jednokolky budou bavit a chtějí, aby jim dlouho vydržela. Pozor – ani Luxuska není dělaná na skákání!

Qu-Ax Professional – Velmi kvalitní jednokolka určená pro  rovinné ježdění po asfaltu a v tělocvičně. Na rozdíl od předchozích modelů má tzv. ISIS střed, který se nevymačká a jednokolka vám tak i při častém ježdění vydrží opravdu dlouho. Pokud na jednokolkách jezdíte často nebo vás lákají složitější triky, je Professional model pro vás.

Qu-Ax Muni Start – Vyšší řada jednokolek určena do terénu. Je dostatečně robustní, aby zvládla různé triky, skoky i jízdu přes kořeny stromů. Stejně jako model Professional má ISIS střed, který je kvalitnější, než klasický čtyřhran. Milovníci adrenalinu si s Muni Start přijdou na své.

Pro více informací se podívejte na video výše, ve kterém všechny tyto jednokolky uvidíte vedle sebe.

Jakou vybrat velikost jednokolky

Model bychom měly vybraný. Jak je to ale s velikostí?

Rozhodně nevybírejte velikost jednokolky jen tak od oka. Záleží na délce vnitřního švu kalhot. Jak vše správně změřit máme popsané v článku Jak vybrat velikost jednokolky, tak se mrkněte :-).

Jak složit jednokolku

Pokud máte vybraný model i velikost, nic nestojí v cestě nákupu! Člověk se pak nemůže dočkat, až konečně zazvoní pošťák s balíkem a hned by se pustil do testovací jízdy… ALE… jednokolka vám přijde rozložená v krabici. Jak ji tedy správně smontovat? Podívejte se na video!

Doufáme, že vám náš článek s videi pomohl s výběrem. Pokud byste přeci jen měli další dotazy, dejte nám vědět, rádi poradíme. Ideálně zavolejte, náš kontakt najdete na HOPsej.cz.

Pochlubte se do diskuse, jaký model jste vybrali!

 

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno