Recenze: jednokolkový tandem

Ahoj všem! Jsme tu pro Vás s novou recenzí. Tentokrát jsme zkoušeli něco, co nás opravdu nadchlo – tandemovou jednokolku!

0
2937

Co je na tomto jednokolkovém tandemu skvělé je to, že ho můžete využít mnoha různými způsoby, takže za jedny peníze získáte mnoho zábavy. Na tomto kole může jezdit 1 člověk, 2 lidé, po povolení šroubu můžete rozpohybovat i zadní kolo a získat tak mnohem menší otáčecí rádius či můžete úplně sundat spojovací tyč a získat tak 2 samostatně plně funkční jednokolky. Z tandemu se tedy stává opravdu variabilní hračka, která na dlouho zabaví všechny milovníky netradičních přibližovadel.

Dvojkolo, jednokolkový tandem, recenze
Skvělé dvojkolo pro cirkusáky.

Výhodou je, že má tandem žlutá kola, která nedělají šmouhy, takže se může bez problému používat v halách a tělocvičnách. Protože je tandem sestaven ze dvou jednokolek, musíme počítat s tím, že je to tzv. „furtošlap“, tedy jezdí popředu i pozadu. Brzdy nemá – brzdíme šlapáním dozadu.

jednokolkový tandem, dvojkolo, dva lidé na dvojkole
Užijete si spoustu zábavy s blízkými.

Sundávání spojovací tyče je velmi snadné a zvládne to každý během chvilky. Nejsou k tomu potřeba žádné technické a konstrukční dovednosti. Výška sedel jednokolek je také snadno nastavitelná díky rychloupínáku. V případě, že by na tandemu měli jezdit převážně děti a lidé menšího vzrůstu, bude pravděpodobně potřeba zkrátit tyč sedla. To se může zdát jako komplikace, ale díky tomu je tandem vhodný opravdu pro všechny, a ne primárně jen pro děti. Je snazší jednorázově trochu zkrátit tyč, než hledat způsoby nastavení délky tyče v případě, že by na tandemu chtěl jezdit někdo vyšší.

Jak můžete vidět na videu výše, vyzkoušeli jsme tento tandem ve všech jeho variantách. Bavily nás všechny, obzvláště jízda ve dvou pro nás byla výzva. Obzvláště synchronizace nohou tak, aby do sebe jezdci navzájem nenaráželi koleny. Během pár minut jsme však kolo zkrotili a jako bonus jsme objevili i další využití tandemu, o kterém se podle nás výrobci ani nezdálo 😊.

Jednokolkový tandem nás hodně baví a hodnotíme ho velice pozitivně. Myslíme si, že je to skvělá volba pro všechny, kteří mají klasickou jednokolku už zvládnutou a chtějí něco víc. Tandem bychom určitě doporučili i všem DDM a cirkusovým školám, které koupí jedné hračky získají mnoho možností využití. Pět much jednou ranou! A to přece chceme, ne?

jednokolkový tandem, dvojkolo, cirkus
S tandemem si můžete opravdu vyhrát.

Plusy a mínusy

+
Mnoho možností využití v jedné hračce Možná potřeba zkrácení tyče sedla u lidí menšího vzrůstu
Kola která nedělají šmouhy
Snadné sundávání rámu tandemu
Přijatelná cena za tak variabilní hračku

 

 

 

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno