Málokdo to ví, ale tlumící boty Kangoo Jumps byly patentovány již v devadesátých letech. Tehdy sloužily pouze profesionálním sportovcům, kterým zkracovaly rekonvalescenci. Díky tlumícímu efektu se po zranění mohli dříve zapojit do tréninku. Postupem času se však tato technologie zpřístupnila i běžným lidem a rychle si získala celosvětovou oblibu.

K čemu jsou Kangoo Jumps dobré

Z původně rehabilitační pomůcky se vyklubal samostatný sport. Polovina zákazníků HOPsej.cz využívá Kangoo boty primárně na běh a druhá polovina na nich cvičí doma nebo ve fitku.

Běh na Kangoo Jumps

Běhání je na tlumících klokaních botách Kangoo Jumps velice příjemné a lze ho přirovnat běhu na vzduchovém polštáři. Boty tlumí nárazy až o 80%. Do stran jsou boty naprosto stabilní a mírnou nestabilitu musí vaše hluboké svalstvo vyrovnávat v předozadní rovině. Díky tomu při běhu zapojujete více svalových skupin než při standardním běhu a lépe procvičujete problematické partie.

Běhat mohou i lidé, kteří doposud nemohli

Na HOPsej jsme měli zákazníka s ochrnutým lýtkem, který měl problém i s pouhou chůzí. Jelikož je však kotník v botě fixovaný, lýtko k běhu není potřeba a tento pán si tak díky Kangoo Jumps po mnoha letech mohl opět zaběhat.

Stejný zázrak mohou zažít také lidé se zraněním kotníku.

V prodejně jsme měli již několik zákaznic, které by chtěly běhat, ale po pár minutách je při klasickém běhu začnou bolet kolena. Léíkař nebyl schopen zjistit v čem je chyba a jednoduše doporučil neběhat. Na Kangoo Jumps však běhají dle libosti, a to naprosto bezbolestně.

Cvičení na Kangoo Jumps

Cvičení na Kangoo Jumps je velice podobné aerobiku. Na rozdíl od něj však tyto skákací boty:

  1. Šetří klouby (mohou cvičit i lidé s nadváhou, aniž by si ničili zdraví)
  2. Ve stejném čase spálí více kalorií (jelikož zapojujete při balancování více svalových skupin)

Cvičit můžete v některém z osvícených fitcenter, anebo jednoduše doma podle cvičebního videa.

Kangoo Jumps vyvinulo hned několik cvičebních stylů:

Na jaký povrch jsou klokaní boty vhodné

Tento odstavec bude krátký a potěší vás 🙂 POdrážka je vyvinuta tak, aby na podlaze nezanechávala šmouhy, ale zároveň dobře držela při běhu na asfaltu i na trávě. Životnost je skvělá, takže při nákupu bot není potřeba rovnou kupovat i náhradní podrážky.

Na rozdíl od bruslí se na Kangoo botách můžete vydat i mimo asfaltové chodníky. Klokaní boty zvládnou i polní cestu.

Jaký model Kangoo Jumps zvolit

  1. Pro děti bez výjimky volte model Powershoe. Nedoporučujeme ho kupovat drobným dámám, i když by ho obuly. Dětský model nevydrží energický odraz dospělého člověka.
  2. Pro skokany od 30 do 90 kg je vhodný model XR3.
  3. Pro sportovce nad 90 kg je vhodnější robustní model PRO. Ten má celkově tužší konstrukci a v ceně jsou také kovové přídavné pružiny.
Skákací boty Kangoo Jumps
Prodej skákacích bot Kangoo Jumps – Klikněte pro kompletní nabídku.

Vyzkoušení Kangoo Jumps

Pokud si nejste jisti zda Kangoo boty vyřeší váš problém, zdarma si je můžete vyzkoušet v Dejvicích na adrese HOPsej.cz, anebo vám je rádi pošleme až domů. Přečtěte si kompletní nabídku půjčovny a vyzkoušení kangoo jumps.

Máte další dotazy? Nevíte jakou velikost zvolit? Neváhejte nám napsat do komentářů nebo emailem.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno