Výměna pružin klokaních bot Kangoo Jumps

Pokud už nějakou dobu skáčete na Kangoo Jumps, zvažte, jestli už není ten správný čas na výměnu pružin. Kdy přesně pružiny vyměnit, kde sehnat náhradní díly a jak při výměně postupovat se dozvíte v našem videu a článku.

0
2548

Kdy měnit pružiny Kangoo Jumps

Výrobce uvádí, že by se měly pružiny měnit po cca 60-80 naskákaných hodinách. V reálu to ale samozřejmě nikdo neměří. Také je třeba si uvědomit, že slečna s 50 kily dá pružinám zabrat méně než muž, který má kilo 100. Pružiny by se tedy měly měnit v momentě kdy cítíte, že vás boty už neodrážejí tak, jako dřív.

Výměnu pružin zbytečně neodkládejte.

Při bližším zkoumání si také můžete všimnout, že plastové mušle (shelly) se u opotřebovaných pružin více propínají. Pokud pružiny včas nevyměníte, může se stát, že se vám mušle prasknou, a to už vyžaduje náročnější a dražší opravu.

Jak postupovat při výměně pružin

Výměna pružin klokaních bot není nic složitého a zvládne to každý. Jednoduše sundáte spodní mušli, vyjmete starou pružinu, nasadíte novou a vrátíte mušli zpět. Celý postup jsme pro vás natočili – video najdete výše.

Rozdíl je vidět na první pohled

Když srovnáme botu a se stranou a novou pružinou, je na první pohled vidět rozdíl. Nová pružina je tužší a také o něco kratší, takže má mušle vyšší zdvih.

Už při první vyzkoušení ucítíte, že vás nová pružina lépe odráží.

Jak můžete vidět na videu, výměna pružin Kangoo Jumps není nic složitého a rozhodně není radno ji odkládat. Zaděláte si tím akorát na mnohem větší malér.
Klokaní boty Kangoo Jumps i všechny náhradní díly najdete na HOPsej.cz.

A co vy? Skáčete na Kangoo? Baví vás to? Napište nám do diskuze.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno