Srovnání skákacích bot

Ahoj všem! Jakožto autoři HOPsej magazínu jsme specialisté na vše, co skáče, ale naší opravdovou parketou jsou skákací boty. Protože není jednoduché zorientovat se na trhu rozhodli jsme se, že pro vás vytvoříme srovnání skákacích bot.

0
2432

Ahoj všem! Uvažujete o koupi skákacích bot, ale nevíte, které pro Vás budou ty pravé? Pro vás je tu dnešní článek a video. Se všemi botami zmíněnými v dnešním článku a videu máme osobní několikaletou zkušenost a rádi se o ní s vámi podělíme.

Skákací boty klasické konstrukce

Typ konstrikce použit u těchto bot je na dnešní poměry poměrně zastaralý, protože kopýtko boty je pevně spojeno se spodním ložiskem. To znamená, že se pružina v tomto místě nemůže ohnout.

Zastaralé je i vázání u kolene, které se nedá individuálně nastavit na šířku nohy, není moc pohodlné a špatně se obouvá. Snowboardové vázání na noze také není ideální, protože zoubky na tomto vázání se časem obrousí a vázání je pak při skákání dost hlučné.

Nevýhoda těchto bot je i jejich váha. Oproti modernějším kouskům jsou těžší – cca 1 – 1,5 kg na každé noze, což je při skákání dost znát. Celkově jsou ložiska dělaná s menší přesností, takže se časem vykotlají a boty jsou pak při skákání celkově hlučnější.

Vypadá to, že tyto boty hodnotíme jako jedno velké ne, ale věříme, že i tento model má své využití. Podle nás je ideální pro ty, kteří si chtějí skákání na botách zatím jen vyzkoušet a neví, jestli u toho vydrží. V tomto případě doporučujeme neutrácet zbytečně za drahé boty, vyzkoušet ty levné a případně je za nějakou dobu prodat.

Skákací boty A-jump

Boty značky A-jump jsou vyrobeny v České republice a kvalitou jsou na tom o dost lépe, než boty předchozí.

Pružina pracuje i v části nad kopýtkem. Díky tomu je skákání plynulejší a pružina se snáze promáčkne.

Snowboardové vázání bylo nahrazeno vázáním na suchý zip, které je lehčí a spolehlivější a o dost tišší. Horní vázání u kolene je také řešeno lépe. Pomocí rychloupínáku snadno nastavíte botu na požadovanou výšku, šířku a tvar nohy. Vázání hezky sedí na noze a je pohodlnější.

Na běžné skákání je to podle nás určitě skvělá volba

Skákací boty A-jump Pro

Jak už název napovídá, jedná se o výrobek určený k profesionálnímu skákání. Hlavní díl boty je vyfrézován z jediného kusu kovu, takže je zde zaručena maximální pevnost a nižší váha.

Jak už jsme zmínili výše, váha je velmi důležitý faktor obzvláště v případě, kdy chceme skákat salta a dělat další akrobatické kousky. Na to jsou A-jump Pro naprosto ideální.

Pár tipů na závěr:

Na internetu se dá sehnat spousta bazarových bot, které jsou v dobré kondici a můžete si na nich ještě leccos odskákat. Při koupi skákacích bot je však nesmírně důležité vybírat boty na svou váhu. V opačném případě pro vás budou pružiny buď příliš tvrdé, takže je dostatečně nepromáčknete a skákání nebude nikdy ideální, nebo budou příliš měkké a po pár měsících se vám může stát, že pružiny prošlápnete až na zem.

Doufáme, že Vám náš dnešní článek pomůže s výběrem. Pokud máte jakékoliv dotazy a připomínky, určitě nám napište do komentářů a my vám rádi poradíme.

Ať to skáče!

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno