Trávíte většinu dne u počítače a cítíte, že vás začínají v kanceláři bolet záda? Nejste sami! Sedavý životní styl může mít mnoho negativních dopadů na naše zdraví, včetně bolesti zad a napětí v krku a ramenou.

Nejčastější důsledky sedavého zaměstnání

Sedavý životní styl spojený s práci na home office nebo v kanceláři může způsobit řadu problémů, včetně bolesti zad, křečí v krku, bolesti ramen a zhoršené držení těla. Nedostatek pohybu a špatné pracovní postavení mohou být hlavními viníky těchto obtíží.

Giboard: zábavná pomůcka pro cvičení

Chcete-li zmírnit negativní důsledky sedavého zaměstnání, může být giboard skvělou volbou. Tato inovativní pomůcka není pouze účinným cvičebním nástrojem, ale také zábavnou aktivitou pro vás i vaše kolegy v práci. Kromě toho, že můžete provádět cviky na posílení a protažení, giboard nabízí i spoustu cool triků a můžete s ním vytvářet různé pracovní výzvy.

Posílovací cviky na kancelářské židli

Pokud sedíte v kanceláři celý den, je důležité pravidelně posilovat svaly a udržovat flexibilitu. Zde jsou některé cviky, které můžete provádět přímo ve své kanceláři:

Výskoky z kancelářské židle

  • V sedě: Postavte se před židli, pokrčte kolena a posaďte se na ni. Poté prudce vyskočte nahoru a zároveň zvedněte ruce nad hlavu. Opakujte 10-15krát.

Plank na kancelářské židli

  • Ruce na židli: Postavte se do polohy planku s rukama na sedáku židle a tělo rovně. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a postupně prodlužujte čas.

    cviky na giboardu
    cviky na giboardu

Protahovací cviky na kancelářské židli

Protahování je klíčové pro uvolnění napětí v svalstvu a zlepšení flexibility. Zde jsou některé cviky, které můžete provádět na kancelářské židli:

Protahování krční páteře

  • Sed na židli: Položte jednu ruku na hlavu a pomalu nakloňte hlavu na jednu stranu, cítíte-li mírné protažení na opačné straně krku. Držte tuto pozici po dobu 15-30 sekund a opakujte na druhé straně.

Protahování mezilopatkových svalů

  • Sed na židli: Sevřete ruce před sebou a protahujte je co nejdále od těla, cítíte-li mírné napětí mezi lopatkami. Držte tuto pozici po dobu 15-30 sekund.

Cvičte pravidelně a preventivně

Je důležité cvičit pravidelně a preventivně, abyste udrželi zdravé a silné tělo i při práci na home office nebo v kanceláři. I když bolest zad ustoupí, je důležité pokračovat v cvičení, abyste předešli opakování nepříjemného pocitu. S giboardem jako zábavnou pomůckou je vyšší pravděpodobnost, že se cvičení nevynechá a vaše tělo zůstane v dobré kondici.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno