Nejčastější příčiny bolesti horní části zad

Bolest v horní části zad, v oblasti hrudní a krční páteře a mezi lopatkami, může být způsobena různými faktory, včetně dlouhodobého sedavého životního stylu (viz. cviky do kanceláře), špatného držení těla, nadměrného zatěžování nebo svalových nerovnováh. Kromě toho může stres a úzkost také přispívat k této bolesti.

Giboard: Skvělá pomůcka pro cvičení

Chcete-li bojovat proti bolesti horní části zad, giboard je skvělým nástrojem, který vám může pomoci. Tato moderní pomůcka není pouze efektivním cvičebním nástrojem, ale také zábavnou aktivitou pro celou rodinu. V aplikaci Gibbon najdete nejen cviky na záda, ale také spoustu cool triků, které cvičení udělají ještě zábavnějším.

Posilovací cviky na horní záda

Posilující cviky jsou klíčové pro posílení svalů v horní části zad a prevenci další bolesti. Zde je několik cviků, které můžete začlenit do svého cvičebního režimu ať už s giboardem pro větší komplexnost, nebo bez něj:

Dřep s Kettlebellem

  • Kettlebell: Držte kettlebell v jedné ruce a udělejte klasický dřep. Tento cvik posiluje svaly zad a také trupové svaly, což pomáhá udržovat správné držení těla. Opakujte 10-15krát na každou stranu.

Krčení ramen se závažím

  • Kettlebell: Držte kettlebell v obou rukou podél těla a zvedněte ramena směrem k uším. Tento cvik posiluje trapézové svaly, které se nacházejí mezi lopatkami a krční páteří. Opakujte 10-15krát.

Protahovací cviky na krční páteř

Cviky na záda s giboardem
Cviky na záda s giboardem

Protahovací cviky pomáhají uvolnit napětí a zlepšit pružnost svalů v horní části zad. Zde jsou některé účinné protahovací cviky:

Krční Protahování

  • Stát nebo Sedět: Skloněte hlavu na jednu stranu, pokrčte rameno a mírně se nakloňte do této strany. Držte tuto pozici po dobu 15-30 sekund a opakujte na opačné straně.

Protahování trapézových svalů

  • Stát nebo Sedět: Držte se za záda a pomalu nakloňte hlavu dopředu, zatímco tlačíte lokty směrem k sobě. Držte tuto pozici po dobu 15-30 sekund.

Rehabilitační cviky na záda

Poškození nebo oslabení svalů v horní části zad může vyžadovat specifické rehabilitační cviky k obnovení funkce a síly. Zde jsou některé z nich:

Stahování lopatek

  • Stojící nebo Ležící: Držte jednu ruku na hrudi a druhou za zády. Pomalu zvedněte ramena a stlačte lopatky směrem k sobě. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund a opakujte 10-15krát.

Stahování kladky, nebo posilovací gumy

  • Pulley Machine: Připojte si rukojeti k horizontálnímu tahacímu stroji a stáhněte rukojeti směrem k hrudníku, současně stlačujte lopatky k sobě. Opakujte 10-15krát.

Cvičte pravidelně a preventivně

Je důležité cvičit pravidelně a preventivně, abyste udrželi zdravá a silná záda v horní části zad. I když bolest ustoupí, je důležité pokračovat v cvičení, abyste předešli opakování nepříjemného pocitu. S giboardem jako zábavnou pomůckou je vyšší pravděpodobnost, že se cvičení nevynechá a vaše záda zůstanou v dobré kondici.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno