Bolest kolen může být velmi obtěžující a omezující, ale existuje mnoho způsobů, jak s ní efektivně bojovat. Jedním z nejlepších pomocníků pro cvičení proti bolesti kolen je giboard. Tato inovativní pomůcka není jen prostředkem pro fyzioterapii, ale také zábavnou hrou, která vás bude bavit. Aplikace Gibbon, která je součástí giboardu, nabízí nejen cviky zaměřené na kolena, ale také spoustu cool triků, které si zamiluje i zbytek rodiny, včetně dětí.

Nejběžnější příčiny bolesti kolen

Bolest kolen může být způsobena různými faktory, jako jsou přetížení, zranění, degenerativní onemocnění nebo špatné postavení těla. Mezi nejběžnější příčiny patří:

Přetížení a nadměrné zatížení

Nadměrná zátěž nebo opakované pohyby mohou vést k přetížení kloubů a svalů kolem kolen, což může způsobit bolest.

Poranění kolenních vazů

Úrazy kolenních vazů, jako je například poranění vazů v důsledku sportovního úrazu, mohou způsobit bolest a omezení pohybu.

Řešení: posilování, protahování a rehabilitace

Pravidelné cvičení zaměřené na posilování, protahování a rehabilitaci může pomoci snížit bolest a zlepšit stav kolen. Zde je několik účinných cviků:

Cvičení na giboardu
Cvičení kolen na giboardu

Posilování kolenních svalů

  • Dřepy: Stůjte s rovnými zády a pomalu se spouštějte do dřepu tak, aby vaše kolena zůstala nad kotníky. Poté se vraťte do vzpřímené pozice. Opakujte 10-15krát.

Protahování kolenních vazů

  • Protahování kvadricepsů: Postavte se rovně a ohněte jednu nohu, chytněte ji za kotník a pomalu tlačte patu směrem k hýždím. Držte protahování po dobu 15-30 sekund a opakujte na druhé noze.

Rehabilitační cviky po operaci kolene

  • Kruhové pohyby kolene: Sedněte si na židli a ohýbejte koleno v kruhových pohybech. Postupně zvětšujte rozsah pohybu. Opakujte 10-15krát v obou směrech.

Ideální cviky jsou ty, které vás budou bavit

Cvičení proti bolesti kolen vás musí bavit, aby se stalo automatickým rituálem každého vašeho dne. Třeba giboard nabízí nespočet variant různých obtížností, takže vás posilování kolenních vazů nikdy neomrzí. I když bolesti kolen ustane, vytrvejte v preventicních cvicích, což může pomoci udržet vaše kolena silná a zdravá. Takže pusťte se do cvičení s radostí a užijte si pohybu!

2 KOMENTÁŘE

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno