Nejčastější příčiny bolesti beder

Bolest beder může být způsobena řadou faktorů, včetně přetížení svalů, špatného držení těla, nevhodného pohybu nebo dokonce svalové nerovnováhy. Dlouhodobé sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu a oslabená bederní oblast mohou také způsobit bolesti zad v této oblasti. Pokud máte sedavé zaměstnání, určitě zkuste i zábavné cviky v kanceláři.

Řešení: Cvičení pro zdravá záda

Proti bolesti beder existuje řada účinných cvičení, která mohou posílit zádové svaly, zlepšit flexibilitu a snížit nepohodlí. Kromě posilovacích cviků je důležité také provádět cviky na protažení a rehabilitační cviky, které pomáhají obnovit zdraví bederní oblasti.

Giboard: Skvělá pomůcka k procvičení bederní páteře

Pro ty, kdo hledají efektivní a zábavný způsob, jak bojovat proti bolesti beder, je giboard skvělou volbou. Tato inovativní pomůcka není jen prostředkem pro fyzioterapii, ale také zábavnou aktivitou pro celou rodinu. Aplikace Gibbon, která je spojena s giboardem, nabízí širokou škálu cviků zaměřených na posílení beder, stejně jako mnoho cool triků, které osvěží vaše cvičení.

Cviky na posílení bederní páteře

Posilující cviky jsou klíčové pro udržení zdravých beder. Zde jsou některé z nejefektivnějších cviků:

Hyperextenze

  • Leh na břiše: Lehněte si na břicho s rukama za hlavou. Pomalu zvedněte horní část těla, zatímco nohy zůstanou na zemi. Držte 5-10 sekund a pak se pomalu vraťte do výchozí pozice. Opakujte 10-15krát.

Mrtvý Tah

  • Stojící s činkou: Stůjte rovně s mírně pokrčenými koleny a držte jednu ruku s činkou na stehně. Pomalu se skloněte dopředu, držte záda rovně a pak se vracejte do vzpřímené pozice. Opakujte 10-15krát na každou stranu.

    Cvičení na záda
    Cviky na posílení a protažení zad

Protahovací Cviky

Protahovací cviky pomáhají uvolnit napětí v bederní oblasti a zlepšit flexibilitu svalů. Zde jsou některé účinné protahovací cviky:

Kočka a Kráva

  • Ve stoje: Stoupněte si na všechny čtyři a střídejte mezi zatáčením páteře nahoru (kočka) a dolů (kráva). Držte každou pozici po dobu 10-15 sekund a opakujte několikrát.

Sklony k nohám

  • Ve stoje: Stůjte rovně s mírně pokrčenými koleny. Pomalu se skloňte dopředu, snažte se dosáhnout rukama ke kotníkům nebo pod koleny. Držte pozici po dobu 15-30 sekund a pak se pomalu vraťte do výchozí pozice.

Rehabilitační cviky na bedra

Poškození bederní oblasti může vyžadovat specifické rehabilitační cviky k obnovení funkce a síly. Zde jsou některé z nich:

Most

  • Lehněte si na záda: Lehkým způsobem zvedněte boky od podložky tak, aby vaše tělo vytvořilo rovnou linii od ramen po kolena. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund a pak se pomalu vraťte do výchozí pozice. Opakujte 10-15krát.

Zvedání pánve

  • Lehněte si na záda: Zakřivení beder a stisknutí dolní části zad do podložky. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund a pak se uvolněte. Opakujte 10-15krát.

Cvičte pravidelně a preventivně

Je důležité cvičit pravidelně a preventivně, abyste udrželi zdravá a silná bedra. I když bolest beder ustoupí, je důležité pokračovat v cvičení, abyste předešli opakování nepříjemného pocitu. S giboardem jako zábavnou pomůckou je vyšší pravděpodobnost, že se cvičení nevynechá a vaše bedra zůstanou v dobré kondici.

1 KOMENTÁŘ

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno