Představte si cvičení, které nejenže uleví od bolesti zad, ale také vám přinese radost a zábavu. To vše a mnohem víc nabízí giboard. Tato fyzioterapeutická pomůcka není jen pro na cviky na záda a středu těla (core), ale také pro zábavu celé rodiny. Aplikace giboard obsahuje nejen cviky zaměřené na posílení zad, ale také spoustu cool triků, které si vaše děti zamilují.

Nejčastější příčiny bolesti zad

Bolest zad může být způsobena řadou faktorů, včetně špatného držení těla, nedostatečné fyzické aktivity, přetížení svalů, nebo dokonce stresem. Nepodceňujte ani procvičování a protahování zad v práci. Nejčastěji se vyskytuje bolest v dolní části zad, ale může se projevovat i v krční páteři nebo v oblasti beder.

Řešení bolesti zad: cvičení a prevence

Pravidelné cvičení a správné držení těla mohou být klíčové při prevenci a léčbě bolesti zad. Zde je několik tradičních cviků, které můžete začlenit do svého cvičebního režimu, S giboardem budou ještě komplexnější a efektivnější:

Krční páteř

  • Protahování krku: Sedněte si vzpřímeně a pomalu nakloňte hlavu směrem k jedné rameni, držte tuto pozici a pocítíte mírné protažení na opačné straně krku. Držte 15-30 sekund a opakujte na druhé straně.
  • Další cviky na krční páteř a lopatky

Hrudní páteř

  • Dřepy: Stůjte vzpřímeně s nohama ve šíři ramen. Pomalu se spouštějte do dřepu tak, aby kolena zůstala nad kotníky. Poté se vraťte do vzpřímené pozice. Opakujte 10-15krát.

Bederní páteř

  • Podložený dřep: Sedněte si na židli s rovnými zády. Položte si ruce na stehna a pomalu se skloňte dopředu, dokud se vaše hrudník nepřiblíží k vašim kolenům. Držte tuto pozici a pak se vraťte do vzpřímené pozice. Opakujte 10-15krát.
  • Další cviky na bedra

Dolní záda

  • Poloha kočky a krávy: Klekněte si na čtyřech a střídejte mezi zaklenutím zad dolů (kočka) a zaklenutím zad nahoru (kráva). Držte každou pozici po dobu 10-15 sekund a opakujte 5-10krát.

    Cviky proti bolesti zad
    Jak cvičit proti bolavým zádům

Ideální cviky na záda vás musí bavit, abyste je cvičili pravidelně

Je důležité si uvědomit, že pravidelné cvičení a prevence mohou hrát klíčovou roli při boji s bolestí zad. Nezapomeňte, že i když se vám záda přestanou bolet, je stále důležité cvičit pravidelně a preventivně. Takže pusťte se do cvičení s radostí a uvidíte, jak se vaše záda budou cítit lépe každý den!

6 KOMENTÁŘE

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Prosím vložte svůj koment
Prosím vyplňte své jméno