Sádrokartonářské chůdy používají řemeslníci po celém světě, ale v Čechách jsou z nějakého důvodu zatím poměrně málo rozšířené. Pojďme si tedy tyto chůdy pro dělníky představit.
Sádrokartonářské chůdy – pro koho jsou určeny
Jak už název napovídá, nejvíce jsou pracovní chůdy rozšířeny mezi sádrokartonáři. Rozhodně z nich ale nebudou mít užitek jen oni. Jedná se o revoluční pomůcku pro všechny řemeslníky, elektrikáře, malíře, sadaře… Prostě všechny, kteří potřebují pracovat ve výšce, kam běžně nedosáhnou.
Pracovní chůdy vs. štafle
Říkáte si, proč pořizovat chůdy, když máte k dispozici staré dobré štafle? Odpovědí je pohodlí a hlavně mobilita. Štafle jsou sice klasika, která nikoho nepřekvapí, ale je třeba z nich neustále slézat a namáhavě je přesouvat z místa na místo. Na chůdách si jako na prodloužených nohách snadno přejdete, kam je třeba, což ohromně šetří čas i námahu. Jako řemeslník tedy zvládnete za stejný čas udělat víc práce, což se vyplatí i finančně.
Je těžké se na nich naučit?
Není! Tyto chůdy nejsou žádným výstřelkem pro cirkusáky. Jsou konstruovány s důrazem na stabilitu tak, aby chůzi na nich zvládl každý průměrně pohybově nadaný člověk. Ano, bude potřeba si na ně zvyknout a naučit se na nich držet stabilitu, ale pro většinu lidí to bude otázka maximálně dvaceti minut. Rozhodně to nevzdávejte po prvním zavrávorání a trénujte. Opravdu to není nic těžkého.
Vázání aneb jak to drží na noze?
Většina prodejců nabízí chůdy s obyčejným čínským vázáním, které není ideální, protože má tendenci se povolat a musíte ho co chvíli dotahovat. Pouze na HOPsej.cz dostanete chůdy s vylepšeným vázáním na suchý zip, který drží a můžete se na něj spolehnout.
Navíc nabízíme možnost dokoupení vylepšeného vázání Calf-Cuff, které je ještě pohodlnější. Lze ho totiž nastavit přesně na šířku nohy, což oceníte, pokud na chůdách trávíte více času.