Hoverboard je už poměrně známé a oblíbené elektrické vozítko. Jak ale dopadne v porovnání se Segwayem Mini? To se dozvíte v dnešním článku.
Hoverboard i Segway Mini vypadají na první pohled podobně, jen s tím rozdílem, že Segway je ještě o něco větší a má uprostřed ovládací panel. Člověka tedy může napadnout myšlenka, proč by si měl pořizovat větší Segway, když rovnováhu udrží i na malém Hoverboardu. Stejná myšlenka napadla i nás, a proto jsme k Segway Mini přistupovali ze začátku trochu skepticky. Už po prvním vyzkoušení jsme ale zjistili, že má něco do sebe a rozdíly tu určitě jsou.
Hlavní rozdíl – ovládání
Hlavním rozdílem je způsob ovládání vozítek. U klasického Hoverboardu se zatáčí tím způsobem, že tlačíte špičky nohou buď dolů nebo nahoru, a také přesunutím váhy z levé nohy na pravou a obráceně. Není to nic složitého ani těžkého na naučení, ale problém přijde ve chvíli, kdy s Hoverboardem vjedete na nerovný povrch. Pokud vás v jízdě rozhodí kočičí hlava nebo nějaká jiná překážka, automaticky zabalancujete. Toto zabalancování má ale za důsledek nechtěnou změnu směru jízdy, která vás jako jezdce může vyvést z rovnováhy ještě více. Podívejte se na video, kde jsme si přesně toto potvrdili.
Dobrá ovladatelnost je pro vozítko do města zásadní.
Segway Mini má systém zatáčení vymyšlen mnohem lépe. Směr jízdy změníte posunutím prostředního panelu vlevo nebo vpravo. Posunutí váhy při případném zabalancování nemá na změnu směru jízdy žádný vliv, což je u městského vozítka rozhodně výhodou. Segway má taky na rozdíl od Hoverboardu o něco větší kola, takže i nerovný povrch a městské kočičí hlavy zvládá s přehledem.
Sestavte si elektrickou motokáru
Zajímavostí je i to, že obě tyto vozítka mají možnost přeměnit se na motokáru. K Hoverboardu se dá pořídit Hoverkart, což je jednoduchá konstrukce, která se k Hoverboardu připevní. Zatáčí se dvěma pákami, které simulují jezdcovu váhu při běžné jízdě.
Segway Mini se dá přetvořit na Ninebot Gokart. Zde už se jedná o vytuněnou motokáru se vším všudy. Nechybí jí pedály ani volant a celkové provedení působí dost luxusně. Bohužel je tato propracovanost vidět také v ceně, která je samozřejmě v porovnání s Hoverkartem o dost vyšší.
Kolik taková legrace stojí?
Když už jsme u těch cen je všem asi jasné, že za mnohem propracovanější Segway Mini zaplatíte víc než za Hoverboard. Zatímco slušný Hoverboard se dá sehnat třeba už kolem 5.000 Kč, Segway Mini vás vyjde skoro na 13.000 Kč.
V současné době Segway nagrazuje Segway Mini za Segway Ninebot S. Jedná se v podstatě o to samé, ale v novější verzi.
Kdo hledá elektrické vozítko, se kterým by zabavil sebe i děti jízdou v okolí domu a nechce do této zábavy příliš investovat, určitě doporučujeme pořídit Hoverboard.
Do kvality se vyplatí investovat.
Pro náročnější uživatele, kteří mají v úmyslu použít elektrické vozítko i jako plnohodnotný dopravní prostředek do města, doporučujeme zainvestovat do Segwaye Mini, který má v tomto směru opravdu co nabídnout.
Jestli hledáte kvalitní městské vozítko, ale pražští turisté ve vás vypěstovali averzi na cokoliv, co má v názvu slovo „Segway“, zkuste se podívat po elektrických jednokolkách, na které osobně nedáme dopustit.
Určitě se podívejte i na naše video výše, kde uvidíte obě srovnávaná vozítka v akci.